دبیر ستاد دائمی تسهیلات و نظارت بر سفرهای گلستان:
پیش‌بینی ورود 8 میلیون مسافران نوروزی به گلستان

خبرگزاری فارس: دبیر ستاد دائمی تسهیلات و نظارت بر سفرهای استان گلستان افزود: پیش‎بینی می‎شود این رقم امسال به 8 میلیون نفر افزایش یابد.

خبرگزاری فارس: پیش‌بینی ورود 8 میلیون مسافران نوروزی به گلستان

قربان عباسی امروز در گفت‎وگو با خبرنگار فارس در گرگان با بیان اینکه، به فرد یا خانواده‎ای که منزل خود را به مدت 24 ساعت برای رسیدن به مقصدی ترک کند مسافر می‎گویند اظهار داشت: سال گذشته 5 میلیون و 600 مسافر در مقطع عید وارد استان شده بودند.

وی خاطر نشان کرد: در گذشته آمار مسافران وارد شده به استان به صورت سنتی انجام می‎گرفت، اما اکنون این کار با استفاده از آمار تعداد مسافران ثبت شده توسط اقامتگاه‎ها و در اختیار گرفتن آمار تردد شمارهای اداره کل حمل و نقل و پایانه‌های استان که در مبادی ورودی فعال هستند، صورت می‎گیرد.

دبیر ستاد دائمی تسهیلات و نظارت بر سفرهای استان گلستان در خصوص بحث گردشگری ارزان قیمت تصریح کرد: برای افزایش ماندگاری و جذب مسافران در استان باید گردشگری ارزان قیمت را توسعه دهیم، به گونه‎ای که بتوانیم مسافران با درآمدهای مختلف را به استان جذب کنیم.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 600 میلیارد تومان در استان در بخش گردشگری در حال سرمایه‎گذاری است افزود: اشتغالزایی برای تعداد 4 هزار نفر در برنامه پنجم توسعه، سهم گردشگری استان است.

مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان گلستان خاطر نشان کرد: در سال جاری، جدا از تعهد این سازمان برای اشتغالزایی در بحث گردشگری که یک هزار نفر بود، برای تعداد یک‌هزار و 233 نفر فرصت شغلی ایجاد کردیم.

عباسی با بیان اینکه عمده گردشگری استان بالقوه است‌ گفت: گردشگری و توسعه گردشگری، تابعی از فرآیند توسعه است که به لحاظ توسعه‌یافتگی، در رده پایینی قرار داریم.

دبیر ستاد دائمی تسهیلات و نظارت بر سفرهای استان گلستان در خصوص برنامه‎های عید و زمان سال تحویل اذعان داشت: در لحظه سال تحویل، قرار است به نیت 12 امام از 12 خانواده مسافر که از طریق راه‎های زمینی، هوایی و راه آهن وارد استان می‎شوند، توسط مسئولان ارشد ستاد استقبال به عمل آید.

وی افزود: حضور عمو نوروز در ورودی شهرها در لحظه تحویل سال، برپایی 15 سفره هفت سین، برپایی 9 نمایشگاه صنایع دستی و سوغات، ایجاد 20 فروشگاه صنایع دستی در سطح استان، اجرای برنامه‎های شادمانه و اجرای کنسرت‎های موسیقی و برنامه‎های شاد در روزهای نهم، دهم و یازدهم فروردین از جمله برنامه‎های دیگر در ایام عید است.

عباسی خاطر نشان کرد: در خصوص توقف فعالیت‎های عمرانی و حفاری شهرداری‎ها در این ایام برای رفاه حال مسافران، برنامه‎ریزی‎هایی صورت گرفته و همچنین از تمام تاسیسات گردشگری استان تا قبل از نوروز بازدید خواهد شد.

انتهای پیام/غ10/د1000