مسئول کانون بازنشستگان فرهنگی استان بوشهر خبر داد
راه‌اندازی صندوق امداد و سوانح بازنشستگان فرهنگی کشور

خبرگزاری فارس: مسئول کانون بازنشستگان فرهنگی استان بوشهر از راه‌اندازی صندوق امداد و سوانح بازنشستگان فرهنگی کشور خبر داد.

خبرگزاری فارس: راه‌اندازی صندوق امداد و سوانح بازنشستگان فرهنگی کشور

به گزارش خبرگزاری فارس از کنگان مسئول کانون بازنشستگان فرهنگی استان بوشهر بعد از ظهر امروز در آیین تجلیل از پیشکسوتان تعلیم و تربیت کنگان ضمن تقدیر از تلاش آموزش و پرورش کنگان در حمایت از این کانون به نقش پیشکسوتان در ارتقاء سطح علمی منطقه پرداخت و اظهار داشت: تشکل بازنشستگان یک تشکل صنفی و در راستای حمایت‌های لازم بویژه پشتیبانی از این قشر فرهیخته است.

محمد بازدار افزود: با برگزاری انتخابات، هیئت مدیره نیز معرفی خواهند شد این افراد در حقیقت نمایندگان بازنشستگان در خدمات‌رسانی به آنها هستند و می‌توانند با همفکری و همدلی با اعضاء بسیاری از مسائل و مشکلات این قشر را پیگیری و رفع کنند.

وی اضافه کرد: در این راستا طرح شغلی همه‌جانبه نیز در حمایت و کمک به آموزش و پرورش است و بر اساس آن بازنشستگان بلافاصله به عضویت این کانون خواهند پیوست و مسائل حمایتی از قبیل بیمه طلایی، صندوق رفاه و دیگر مسائل را برای آنها فراهم می‌کنند.

این مسئول از راه‌اندازی صندوق امداد و سوانح بازنشستگان فرهنگی کشور خبر داد و یادآور شد: در سال 91 برنامه این کانون در سطح کشور در حمایت از بازنشستگان با راه‌اندازی صندوق امداد و سوانح است که با حمایت اداره کل آموزش و پرورش استان‌ها این امر به تحقق خواهد پیوست و در استان نیز به منظور حمایت از این تشکل و با همراهی مدیر کل 2 نفر از بازنشستگان به عنوان مشاور در تصمیمات فرهنگیان استان انتخاب خواهند شد.

معاون پشتیبانی آموزش و پرورش کنگان نیز ضمن ارج نهادن به مقام و منزلت پیشکسوتان تعلیم و تربیت، همراهی و همدلی با این فرهیختگان و استفاده از تجربیات آنان در مسائل آموزشی را از گام‌های مؤثر در ارتقاء سطح علمی منطقه دانست.

عبدالحسین بحرانی افزود: تکریم مقام و منزلت بازنشستگان و ارج نهادن به خدمات و تلاش‌های ماندگار آنان وظیفه همگانی است و تجلیل از صاحبان خدمت گامی مؤثر برای ایجاد امید و نشاط در جامعه فرهنگی است.

وی اضافه کرد: پیشرفت و توسعه ایران اسلامی در همه عرصه‌ها بی‌شک با استفاده از تجارب ارزشمند و گرانبهای فرهیختگان و صاحبان فکر و اندیشه شتابی فزاینده یافته و مسیر اعتلاء و ارتقاء علمی را هموارتر ساخته است.

بحرانی گفت: در این راستا آموزش و پرورش کنگان نیز در همه زمینه‌ها چه در حوزه پشتیبانی و تجهیز امکانات و وسایل اداری و چه از نظر فراهم کردن مکان کانون بازنشستگان و حمایت‌های لازم دیگر همراه و همدل پیشکسوتان بوده است.

در پایان با اهداء هدایا از پیشکسوتان تجلیل شد.

انتهای پیام/ی20/د1000