در حالتی بی‌سابقه
قیمت مرغ در بجنورد به مرز 5 هزار تومان رسید

خبرگزاری فارس: قیمت مرغ در آستانه سال جدید در بجنورد مرکز خراسان شمالی در حد بی سابقه‌ای به مرز 5 هزار تومان رسید.

خبرگزاری فارس: قیمت مرغ در بجنورد به مرز 5 هزار تومان رسید

به گزارش خبرگزاری فارس از بجنورد، هم اکنون مرغ گرم از قرار هر کیلو 49 هزار و 700 ریال در واحدهای عرضه مرغ در این شهر به فروش می‌رسد.

قیمت مرغ در بجنورد که مثل سایر نقاط کشور از دو ماه گذشته سیر صعودی را در پیش گرفته است، حدود 50 درصد نسبت به قبل رشد داشته است.

با وجود عرضه مرغ گرم در نمایشگاه‌های بهاره بجنورد، طی هفته‌های گذشته،  لیکن قیمت این کالای اساسی بیش از هزار تومان در این مدت افزایش یافته است.

به گزارش فارس، رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی هم با اشاره به اینکه افزایش قیمت مرغ در این استان به خاطر رشد هزینه‌های تولید است، گفت: قیمت جوجه یک روزه و نهاده‌ها طی ماه‌های اخیر به طور چشمگیری افزایش یافته است.

ابوالفضل یاوری اظهار داشت: هم اکنون قیمت سویا از 4 هزار و 500 به 7 هزار تومان و ذرت از 510 به 600 تومان رسیده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی خراسان شمالی افزود: قیمت جوجه‌ی یک روزه 750 تومان، قیمت مرغ زنده را 2 هزار و 400 تومان و مرغ آماده طبخ را 3 هزار و 800 تومان بوده که به تناسب افزایش قیمت تولید، افزایش بهای مرغ نیز در بازار دیده می‌شود.

وی با بیان اینکه به خاطر افزایش قیمت نهاده‌ها هم اکنون دامداران و مرغداران با مشکلات مواجه هستند، تصریح کرد: البته این سازمان پیگیری‌ها و اقداماتی را به منظور حمایت از فعالان این بخش انجام داده است.

بخش زیادی از مرغ مصرفی خراسان شمالی از استان‌های هم‌جوار تأمین می‌شود.

انتهای پیام/ی20