در دیدار با نمایندگان کشورهای آمریکای لاتین مطرح شد
تأکید لاریجانی بر ارائه تصویر حقیقی از ایران در صحنه جهانی

خبرگزاری فارس: دبیرستاد حقوق بشر جمهوری اسلامی ایران در جمع کشورهای آمریکای لاتین گزارش ارائه شده از طرف گزارشگر ویژه را مایه شرم سازمان ملل دانست.

خبرگزاری فارس: تأکید لاریجانی بر ارائه تصویر حقیقی از ایران در صحنه جهانی

به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از پایگاه اطلاع رسانی ستاد حقوق بشر محمدجواد لاریجانی که به دعوت کشورهای آمریکای لاتین در نشستی به ریاست کوبا شرکت کرده بود ضمن تشریح مواضع ایران درباره گزارشگر ویژه افزایش حجم عظیم دروغ پردازی و شانتاژ علیه کشورمان را اصلی ترین محور این گزارش دانست.

مشاور امور بین الملل رئیس قوه قضائیه با تاکید براینکه جمهوری اسلامی ایران از آغاز پیروزی تا کنون با توطئه‌های غرب روبرو بوده است تصریح کرد: کشور ما به گزارشگری مشکلی ندارد و آن را مایه تقویت نظام خود می‌داند اما با استفاده ابزاری از گزارشگری و تبدیل کردن آن به سلاحی برای شانتاژ، جوسازی رسانه‌ای و ساماندهی تخاصمات علیه جمهوری اسلامی ایران کنار نخواهد آمد.

لاریجانی در ادامه این نشست که با ریاست کوبا برگزار شده بود با اشاره به اینکه ایران ادله کافی برای بی اساس دانستن گزارش گزارشگر ویژه را ارائه کرده است گفت: آزار دهنده است این است که گزارشگری اکنون به همان مسیری که آمریکا و برخی دول غربی می‌خواهند رفته و صرفاً به ابزار دست آنها برای وارد آوردن فشار به کشورهای مخالف آنها تبدیل شده است.

دبیرستاد حقوق بشر کشورمان با انتقاد از نحوه عمل گزارشگر در تهیه گزارش خود و از جمله اتکاء کامل او در تهیه گزارش به گروهک منافقین و سایر گروه‌های تروریستی گفت: مجموعه رسوایی از اتهامات به جمهوری اسلامی به اسم گزارش از طرف گزارشگر به شورا ارائه شده که علاوه بر نمایان بودن دروغ‌های بی اساس مندرج در آن، حمایت صریح و روشنی از گروه‌های تروریستی انجام شده است که برای شأن و جایگاه شورای حقوق بشر سازمان ملل بسیار بد است.

در این نشست نماینده کوبا به عنوان رئیس گروه کشورهای آمریکای لاتین اشاره کرد که کشورهای این منطقه باید در مقابل این رفتار تبعیض آمیز محکم ایستاده و اجازه ندهند که قدرت‌های بزرگ کشورهای مخالف خود را به بهانه‌هایی از این دست تحت فشار قرار دهند.

وی با اشاره به اینکه کشور کوبا هم در گذشته قربانی همین رفتارهای تبعیض آمیز بوده است گفت: به همین دلیل ما هرگز اجازه ندادیم گزارشگرهای ویژه به کوبا بیایند اما گزارشگرهای موضوعی و کمیساریای عالی به کوبا رفت و آمد کرده‌اند.

در این جلسه همچنین نمانیده برزیل ضمن تشکر از مواضع ایران، سوالاتی را درباره مساله بهائیان و آزادی ادیان در کشورمان مطرح کرد که لاریجانی به تفصیل درباره آنها پاسخ داد.

لاریجانی در پایان با اشاره به حجم گسترده دروغ پراکنی و اتهام زنی به جمهوری اسلامی ایران در صحنه‌های جهانی گفت: لازم است که ایران حقایق موجود درباره خود را به شکل وسیع‌تری به اطلاع جهانیان برساند تا همگان بدانند که حقیقت ساری و جاری در کشور ما آنچیزی که رسانه‌های غربی و گروه‌های مخالف نظام تبلیغ می‌کنند نیست.

انتهای پیام/