کامرون: توجیهی برای اقدام نظامی اسرائیل علیه ایران وجود ندارد

خبرگزاری فارس: با وجود لفاظی‌های ضد ایرانی رو به رشد تل آویو، نخست وزیر انگلیس با اشاره به اینکه اسرائیل توجیهی برای جنگ با ایران ندارد، گفت که لندن از اقدام نظامی اسرائیل علیه ایران حمایت نمی‌کند.

خبرگزاری فارس: کامرون: توجیهی برای اقدام نظامی اسرائیل علیه ایران وجود ندارد

به گزارش فارس، "دیوید کامرون" نخست وزیر انگلیس در مصاحبه روز گذشته خود با شبکه خبری "ان بی سی" با اشاره به اینکه ایران می تواند یک پروژه هسته ای غیرنظامی داشته باشد و اشاره به اینکه جامعه بین المللی همچنان وقت اعمال فشار به تهران از طریق تحریم ها و کانال های دیپلماتیک را دارد، اعلام کرد که اسرائیل در شرایط فعلی هیچ توجیهی برای اقدام نظامی علیه ایران ندارد.

نخست وزیر انگلیس بار دیگر با اعلام مخالفت خود با اقدام نظامی اسرائیل علیه تاسیسات هسته ای ایران و اشاره به اینکه فکر نمی کند که با توجه به جایگاه امروزی آنها گزینه نظامی علیه ایران قابل توجیه باشد، گفت: من فکر نمی کنم که در شرایط فعلی ضرورتی برای اقدام نظامی اسرائیلی ها علیه ایران وجود داشته باشد؛ ما به آنها به طور شفاف اعلام کرده ایم که آنها نباید چنین اقدامی کنند و ما نیز از آنها در این مسیر حمایت نخواهیم کرد.

کامرون در ادامه مصاحبه خود گفت: این خیلی خیلی مهم است که اسرائیل بداند که متحدان قوی همچون آمریکا و انگلیس دارد اما من در شرایط فعلی از اقدام نظامی (اسرائیل علیه ایران) حمایت نمی کنم زیرا صادقانه می گویم که ما راه زیادی برای اجرایی کردن تحریم ها و اقدامات شدید علیه نظام ایران و اعلام به مقامات ایرانی مبنی بر اینکه آنها باید مسیر متفاوتی را پیش رو بگیرند، داریم.

نخست وزیر انگلیس افزود: ایران در صورت صرف نظر از بلندپروازی های نظامی می تواند یک انرژی هسته ای غیرنظامی داشته باشد؛ ایران می تواند در آینده کشوری باشد که روابط عادی تر با بقیه کشورهای جهان داشته باشد و ما باید به اعمال فشار خود به ایران جهت ترغیب مقامات این کشور برای داشتن انتخاب صحیح ادامه دهیم.

کامرون گفت: ما هیچ گزینه ای را از روی میز حذف نکرده ایم؛ انگلیس مانند آمریکا صریح است؛ ما اقدام نظامی و حمایت از آن را رد نمی کنیم اما این گزینه در حال حاضر با توجه به جایگاه ما مطرح نیست؛ در شرایط فعلی باید فشارها بر ایران را افزایش داد و آنها را مجبور به تفکر دوباره (درباره برنامه هسته ای اشان) کرد.

 

انتهای پیام/ن.ص