قائم مقام وزیر بهداشت در اردبیل:
اجرای پزشک خانواده به اردبیل رسید

خبرگزاری فارس: قائم مقام وزیر بهداشت و رئیس دانشگاه علوم پزشکی اردبیل از آغاز اجرای طرح پزشک خانواده از سال آینده خبر داد.

خبرگزاری فارس: اجرای پزشک خانواده به اردبیل رسید

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، فرهاد پورفرضی ظهر امروز در جلسه شورای برنامه‌ریزی استان اظهار کرد: ما از ابتدای سال 91 اجرای این طرح را در دستور کار و جز اولویت برنامه‌ریزی‌های خود قرار دادیم و همزمان با هفته بهداشت کلید اجرایی آن در مناطق شهری و روستایی زده می‌شود.

وی به اقدامات اولیه و زیرساخت‌های تازه در این زمینه اشاره کرد و افزود: ما این طرح را در سه سطح پیش‌بینی و تدارک اجرا دیدیم تا خانواده‌های شهری و روستایی از مزایای آن بهره ببرند.

پورفرضی خاطر نشان کرد: در این طرح هر پزشک دو هزار و 500 نفر افراد شهری یا روستایی را زیر پوشش خدمات خود قرار می‌دهد و در سطح اول قرار است مردم با مراجعه به این پزشکان معاینات و بررسی امراض خود را داشته باشند.

این مسئول تصریح کرد:‌ در این سطح ویزیت رایگان می‌باشد و فرانشیز دارو نیز با تأمین اعتبار دولتی رایگان می‌باشد.

وی اضافه کرد: در صورتی که پزشک خانواده فرد را برای مراجعه به پزشک تخصصی لازم و ضروری ببیند در سطح دوم به پزشکان تخصصی معرفی و ارجاع می‌دهد تا در این مرحله اقدامات انجام شود.

به گزارش فارس، قائم مقام وزیر بهداشت در اردبیل ادامه داد: در این سطح نیز با تشخیص پزشک بیمار می‌تواند مورد مداوا و یا التیام قرار گیرد که در صورت نیاز به سطح سوم که همان پزشکان فوق‌تخصص است، معرفی شده و در این سطح اقدامات مراقبتی و درمانی انجام می‌شود.

پورفرضی عمده هدف اجرای این طرح را خدمات‌رسانی آسان و راحت به عموم مراجعه‌کنندگان توصیف کرد و گفت: ما امیدواریم در سایه اجرایی شدن این طرح شرایطی را مشاهده کنیم تا همه مردم با سپری شدن این سه مرحله بتوانند به بهبودی کامل و سلامت باشند.

وی گفت: وزارت بهداشت با اجرایی شدن این طرح و همچنین نظام ارجاع و تأمین سلامت آحاد مردم در تلاش است تا رضایت عمومی را فراهم کند.

انتهای پیام/س10