برنج احتکاری کشف شده بین مردم توزیع می‌شود
برنج احتکاری در کورائیم با ارز دولتی و قانونی وارد کشور شده بود

خبرگزاری فارس: توزیع برنج 220 تن احتکار شده در روزهای گذشته بین اهالی کورائیم، نیر و اردبیل آغاز شد.

خبرگزاری فارس: برنج احتکاری در کورائیم با ارز دولتی و قانونی وارد کشور شده بود

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، رئیس صنعت، معدن و تجارت شهرستان نیر ظهر امروز در جریان حمل و توزیع برنج احتکار شده، اظهار کرد: این محصول یک ماه پیش و به دنبال گزارش‌های مردمی در یکی از انبارهای شهر کورائیم کشف شد که عده‌ای سودجو تلاش می‌کردند تا با احتکار آن به افزایش قیمت بازار دامن بزنند.

احمد پاشازاده افزود: این برنج با ارز دولتی و به صورت قانونی از کشور هند وارد شده بود تا به مصرف مرزنشینان برسد ولی به صورت غیرقانونی احتکار شده بود.

وی از شناسایی دو نفر در این ارتباط و معرفی آنها به تعزیرات حکومتی خبر داد و تصریح کرد: از این میزان برنج 50 تن در کورائیم به قیمت مصوب بین مردم توزیع شد و قرار است 100 تن در نیر و 70 تن نیز در اردبیل به قیمت هر کیلو دو هزار تومان توزیع شود.

اهالی معتقد بودند که یکی از کاندیداهای مجلس نهم با احتکار این برنج سعی داشت به همراه روغن نباتی آنها را بین مردم به صورت رایگان توزیع کند تا به کسب آرای کاندیدای مورد نظر بیانجامد.

 

آماده باش 50 نانوایی در اردبیل

فرماندار اردبیل نیز در آخرین جلسه هماهنگی صنف نانوایان در اردبیل در آستانه نوروز خاطر نشان کرد: 50 واحد نانوایی در شهر اردبیل شبانه‌روز برای مردم، مسافران و گردشگران نان تازه عرضه می‌کنند.

یوسف اکبری اضافه کرد: این نانوایی‌ها تا ساعت 9 شب آماده پخت و پز نان هستند و هیچ واحد نانوایی بدون هماهنگی اجازه تعطیلی خودسرانه واحد نانوایی خود را ندارد.

وی ادامه داد: از بین 900 واحد نانوایی فعال در مناطق و محلات مختلف شهر اردبیل این 50 نانوایی منتخب و برگزیده شدند تا به صورت دو شیفتی در خدمت مسافران و گردشگران نوروزی باشند.

این مسئول از صاحبان این نانوایی‌ها خواست در طبخ و توزیع نان با کیفیت همراه با اخلاق و ادب اسلامی، انسانی مناسب که نشان از شخصیت و هویت اردبیلی‌ها است، اقدام کرده و به رضایت عمومی کمک کنند.

به گزارش فارس، فرماندار اردبیل گفت: سازمان غله و خدمات بازرگانی نیز با تدبیر مناسب در تأمین و نگهداری گندم با خاصیت و منطبق بر اصول بهداشتی و امنیت غذایی سالم نسبت به رفع نیازمندی‌های آرد مصرفی اقدام می‌کنند.

اکبری همچنین از صرفه‌جویی 14 هزار و 500 تن آرد مصرف اردبیلی‌ها خبر داد و افزود: با جلوگیری از این ریخت و پاش‌ها مبلغ پنج میلیارد تومان از حیف و میل اموال صرفه‌جویی شده است.

وی در پایان سخنان خود تصریح کرد: برای اولین بار در اردبیل آرد مصرفی سرانه هر فرد از 14 کیلوگرم به 7.5 کیلوگرم کاهش یافته است.

انتهای پیام/س10