معاون استاندار قم:
دست یافتن به مقام نخست علمی جهان در شأن ایران است

خبرگزاری فارس: معاون سیاسی امنیتی استاندار قم گفت: ایران باید به جایگاه واقعی خود که همان دستیابی به مقام نخست علمی جهان است، برسد.

خبرگزاری فارس: دست یافتن به مقام نخست علمی جهان در شأن ایران است

به گزارش خبرگزاری فارس از قم، حجت الاسلام مهدی عرب انصاری ظهر امروز در مراسم اختتامیه نمایشگاه دستاوردهای سازمان‌های مردم نهاد استان قم که در تالار بعثت سازمان جوانان برگزار شد، اظهار کرد: سال 90 را درحالی به پایان می‌بریم که برگ‌های زرینی را در تاریخ ایران اسلامی به ثبت رسانیدم.

وی اضافه کرد: با تدبیر مقام معظم رهبری که سال 90 را با عنوان سال جهاد اقتصادی نام گذاری کردند و همیت بلند دولت خدمتگزار، ایران به کارگاه عمرانی بزرگی تبدیل شد.

معاون سیاسی امنیتی استاندار قم به حمایت‌های روز افزون مردم از انقلاب و تجدید بیعت با آرمان‌های امام و رهبری اشاره و ابراز کرد: بر خلاف آنچه دشمن به آن امید بسته بود، مردم ولایت مداری خود را با حضور گسترده در راهپیمایی 22 بهمن و انتخابات 12 اسفند ثابت کردند و نقش افتخار آفرینی خود را در تاریخ ایران اسلامی به ثبت رساندند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به نقش سمن‌ها در جامعه اشاره و بیان کرد: جامعه ما امروز نیاز قطعی و اجتناب ناپذیر به این سازمان‌های مردم نهاد دارد و باید بیش از گذشته مورد حمایت و توجه قرار گیرند.

عرب‌انصاری شبکه ارتباطی نسل جوان را شبکه‌ای محکم و استوار دانست و گفت: نظام اسلامی به گروه سنی نسل جوان به عنوان تکیه گاه می‌نگرد، چرا که ایران اسلامی با کمک جوانان خود توانست به فناوری هسته‌ای دست پیدا کند.

وی با بیان اینکه باید قدم‌های علمی بلندی در سطح جهان برداریم، تصریح کرد: مقام نخست علمی دنیا شایسته‌ترین مقامی است که در منزلت کشور و نظام اسلامی است.

معاون سیاسی استاندار قم با اشاره به دستاوردهای جوانان در سطح بین الملل خاطرنشان کرد: امروز با همراهی و مساعدت جوانان، نظام جمهوری اسلامی به والاترین مرتبه علمی جهان دست یافته است.

وی به آمار جوانانی که دارای شرایط رای دادن در قم بودند اشاره و تصریح کرد: در نهمین دوره از انتخابات مجلس شورای اسلامی 440 هزار جوان 18 تا 22 سال دارای شرایط رای دادن بودند که در این زمینه برنامه ریزی‌های جدی صورت گرفت و تبلیغات شکل خاصی به خود گرفت.

انتهای پیام/و۲۰